Pyszne, delikatne , pachnące morelami , rozpływające się w ustach.
Szczegóły
Liczba porcji
16 porcji
Czas przygotowania
20 minut
Calories
Lista składników
- Ciastka oreo – 154 g – 2 szt 
- Morele – 50 dag 
- Śmietana 30 % – 200 ml 
- Ser mascarpone – 250 g 
- Galaretka krystaliczna – 2 szt 
- Galaretka malinowa – 1 szt 
- Wiórki czekoladowe do posypania 
Kroki
- Morele umyć , usunąć pestki , połowę zblendować. Galaretki krystaliczne rozpuścić w 2 szklankach gorącej gotowanej wody, pozostawić do zakrzepnięcia.
- Ciastka ułożyć na dnie tortownicy. 
- Śmietanę ubić na sztywno, dodać ser mascarpone oraz zblendowane morele wymieszać, dodać krzepnącą galaretkę , wymieszać, wyłożyć na ciastka. Na wierzch ułożyć połówki moreli. 
- Galaretkę malinową rozpuścić w 2 szklankach gorącej gotowanej wody, pozostawić do zakrzepnięcia. Krzepnącą wylać na ciasto, posypać wiórkami czekoladowymi. 
- Schłodzić w lodówce 4 godz., kroić na porcje. 
 
        
Ciasta z morelami to przeboje lata. Chodzę po blogach i widzę, że co jedno, to lepsze 🙂
To jest tak że jak sezon na jakieś owoce to wszędzie występują w ciastach i nie tylko, każdy chce zaliczyć sezon. 🙂
Ja też bym chętnie zaliczyła sezon, ale nasza morela jeszcze nie owocuje. na pocieszenie zrobimy sobie z mama ciasto z borówkami. Pozdrawiam 🙂
Też smaczne , bardzo lubię borówki. 🙂